Sosyal Medya Ajansları Nasıl Çalışır

Sosyal medya ajansları tamamiyle bir ekip ruhuna bağlı olarak çalışır. Ajanstan talep edilen içerikleri karşılayacak olan ekip kurulmalı ve anlaşma yapılmış olan marka tanıtılmalıdır.

Çekim Programı Nasıl Yapılır?

Eğer markanın çekime ihtiyacı varsa ajansın fotoğrafçısı ve uygun ise ajans başkanının da katıldığı bir çekim programı düzenlenir. Çekim yapıldıktan sonra çekimi yapan fotoğrafçı fotoğraflara veyahut videolara çeşitli programlar aracılığı ile renk ayarlamalarını yapar. Tüm bu işlemler bittikten sonra gerekli revizeleri ajans başkanı veyahut marka sahipleri ile yapması gerekir.

Sosyal Medya Ajanslarında Tasarım Nasıl Yapılır?

Revize işlemleri tamamlandıktan sonra içerik fotoğraf ise grafik tasarımcıya iletilir. Grafik tasarımcı bu içeriği sosyal medya içeriğine uygun boyutlarda düzenler ve içerik üzerine yazılacak olan metni, metin yazarından talep eder. Kitleyi incelemiş ve analiz etmiş olan metin yazarı sosyal medya postunun altına ve üstüne yazılması gereken metni grafik tasarımcıya iletir ve grafik tasarımcı buna uygun olarak post veya story tasarımını tamamlar. Son olarak ajansın marka yönetici tasarımı son kez kontrol eder ve eğer onay veriyorsa tasarım ajans başkanına onaya gider. Ajans başkanından onay alan tasarım anlaşması yapılmış olan sosyal medya mecralarında paylaşım planına alınır.

Sosyal Medya Ajansları Paylaşımları Nasıl Yapar?

Sosyal medya mecralarında paylaşıma alınacak olan tasarım markanın kitlesi analiz edildikten sonra prime olarak adlandırılan kitlenin en fazla sosyal medya mecrasında bulunduğu saatte paylaşıma alınır.

Sosyal Medya Ajansları Reklam Yönetimlerini Nasıl Gerçekleştirir?

Paylaşım yapıldıktan sonra eğer tasarım sponsorlu olarak reklama çıkılacaksa buna uygun olarak tasarım reklam boyutunda revize edilir ve Business hesapları ile ilgilenen reklam yöneticisine teslim edilir. Reklam yönetici reklamı vermeden önce tüm demografik bilgileri analiz eder ve markanın ihtiyaç duyduğu kitleye yönelik reklamı aktif eder. Reklam verilen süresini doldurduktan sonra erişilen kişi, gösterilen kişi ve eğer yönlendirme verildi ise kaç tıklama aldığını marka sahibine sunar. Marka sahibi incelemelerinden sonra bir sonraki reklam çalışması için taleplerini ajans ile paylaşır.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Bu şekilde devam eden sosyal medya çalışmaları günümüzde çok fazla önem kazanmıştır. Geleneksel reklamdan daha fazla kitleye ulaştığımız sosyal medya reklamları ve tasarımları markayı her zaman geleceğe hazırlamakta ve markayı daima bir adım önde tutmaktadır. Günümüzde her geçen gün sosyal medyanın önemi bir kez daha anlaşılmakta ve talepler yoğunlaşmaktadır.

Sosyal medyanızı biz yönetelim!

Başvuru Formu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir