Revize Hakları ve Revizyon Süreçleri

Denge.

Wizard Medya olarak ortaya çıkarttığımız tasarımlardan, ödeme politikalarımıza kadar her koşulda üzerinde durduğumuz bir kelime.

Denge

Revize elbette kreatif sürecin doğal ve vazgeçilmez bir parçasıdır. Sizlerin satın almış olduğunuz hizmetten memnun olmasını sağlamak birincil görevimizdir.

Tüm hizmetlerde ortalama revize süresi minimum 7 iş günü, maksimum 14 iş günüdür. Olağanüstü durumlarda sürelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutuyoruz.

Endişelenmeyin; çoğunlukla ekibimiz revize işlemlerini ortalama sürelerden daha hızlı teslim eder.

Web sitemiz, Telefon Görüşmeleri, e-posta servisleri veya Sipariş Formu Aracılığı ile oluşturulan tüm hizmetlerde aşağıdaki revize hakları geçerlidir. Sipariş oluşturan ve aldığı hizmetin ödemesini yapan tüm kişi ve kurumlar bu hakları kabul etmiş sayılır.

Farklı Hizmet Alanlarımızdaki Revize Haklarınız Şöyledir.

Grafik Tasarım Hizmetlerinde Revize Süreçleri ve Haklar

Grafik çalışmalarınız verdiğiniz bilgiler ve brief süreci ile başlar. Müşteri eksiksiz ve yanıltıcı olmayan bilgi paylaşımını sağlamalıdır.

Kaliteli içerik için doğru ve kaliteli bilgi ön koşuldur. Bu sebeple marka
ekiplerinden firmamıza iletilecek olan materyallerin (yazılar, görseller,
sektörel bilgiler vb.) yoğunluğu ve kalitesi üretilen içeriklerin kalitesini
belirlemede yüksek önem taşımaktadır.

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hazırlanan grafik çalışmaları onayınıza sunulur.

Doğru bilgi paylaşımı sağlandıktan sonra ortaya çıkan son üründe 2 Revize hakkınız bulunur.

Size teslim edilen içeriği dikkatlice analiz edip değişiklik yapmak istediğiniz alanları açıkça belirtmelisiniz. Bu aşamada istediğiniz kadar değişikliği tek seferde talep edebilirsiniz.

Revize isteğinizin ardından ilgili grafik tasarımcımız istediğiniz değişiklikleri sağlayıp tarafınıza yeniden onay için gönderir.

2. Revize hakkınız ilk talebinizde istediğiniz değişikliklerin kontrol aşamasıdır. Bu aşamada eksik olan bir değişiklik talebiniz varsa veya yapılan bir hata varsa düzeltme talep edebilirsiniz.

Daha fazla sayıda revize talepleriniz ekstra faturalandırılır.

Web Sitesi Hizmetleri ve Web Tasarım

Web sitesi hizmetleri birden fazla aşamadan oluşur. Altyapı (Hosting, Domain Seçimi vb) Süreci, Kodlama ve Yazılım Süreci, Tasarım Süreci.

Altyapı sürecinde revize haklarınız;

Hosting özellikleriniz sonradan değiştirilebilir. Fiyat farklılıkları tarafınıza fatura edilir.


Domain değişikliği yapılamaz. Domain uluslararası standartlara göre kaydettirilir ve en az 1 yıllık süreyle tescillenir. Sipariş formunda yazdığınız alanadı (domain) boşta ve kullanılabilir durumdaysa adınıza kayıt ettirilir. Domain daha sonradan değiştirilemez. Domain değiştirmek için yeni sipariş formu oluşturmanız gerekir. Eski domaininiz için ilk satın aldığınız hosting hizmeti ücretsiz kullanılabilir.

Tasarım sürecindeki revize haklarınız;

İnternet sitenizin tasarımı kullanılacak altyapıya göre ayarlanıp size demo olarak sunulur. Bu demo yalnızca ekran görüntülerinden (jpeg) oluşabilir. Bazı durumlarda demonun bir videosu hazırlanır ya da canlı demo olarak deneyimlenebilir. (Bu hakkın kullanımını Wizard Medya saklı tutar.)

Demo onayından sonra sitenizin tasarımı oluşturulmaya başlar. Revize haklarınız bu aşamada geçerlidir. Size sunulan demoda, değiştirmek istediğiniz tüm tasarım özelliklerini belirtebilirsiniz. Web tasarımında belirtmediğiniz değişiklikler demoda göründüğü gibi hazırlanacaktır. Daha sonrasında herhangi bir değişiklik hakkınız bulunmaz.

Demo sürecindeki tasarımda revize talep etmeyen müşterilerin sitesi yayımlandıktan sonra yapılacak tüm tasarım revizeleri ayrıca faturalandırılır ve tarafınıza yansıtılır.

Kodlama & Yazılım sürecindeki revize haklarınız;

Tasarım onayından sonra sitedeki özelliklerin çalışabilmesi ve tüm cihazlarda düzgün görüntülenebilmesi için kodlama ya da düzenleme yapılır. Bu aşamada Wizard Medya ya da iş ortaklarından doğabilecek her hata ücretsiz şekilde telafi edilir. Ekstra modüller ve demoda yer almayan özelliklerin talep edilmesi durumundan oluşacak fiyat farkı faturanlandırılır ve müşteriye yansıtılır.

Sosyal Medya Gönderileri

Sosyal Medya Yönetimi Sipariş Formunda seçtiğiniz özelliklere göre çalışmalar başlatılır.

Sosyal Medya Yönetimi Revize Haklarınız Diğer Hizmetlerdeki Revize Haklarından Farklıdır. Haklarınız İş Birliği Sözleşme Örneği dosyamızda belirtilmiştir. Bu haklar müşterinin oluşturduğu paketin özelliklerine göre her müşteriye özel olarak hazırlanır ve sözleşme ile sabitlenir.

Video Prodüksiyon Hizmetleri

Video prodüksiyon hizmetleri iki aşamadan oluşmaktadır. Çekim Süreci ve Montaj & Kurgu Süreci.

Çekim sürecindeki revize haklarınız;

Öncelikle Dijital Ajans ve Müşteri arasında çekim planlaması yapılır. Çekim programının detayları ajans tarafından müşteriye sunulur. Onayı alınır. Onaylanan çekim tarihinde müşteri tarafından çekime engel olabilecek bir durum ortaya çıkarsa Dijital Ajans bir sonraki çekim planının tarihini kendi çıkarlarına göre belirleyebilir.


Onayı alınan çekim programının ardından çekim süreci başlar. Çekim sürecinde oluşturduğunuz sipariş formuna göre kullanılacak ekipmanlar ve ekip görev yapar. Çekim esnasında ekstra bir cihaz, ya da sipariş formunda talep edilmemiş bir hizmet eklenemez.

Montaj sürecindeki haklarınız;

Çekimi biten ham görüntüler montaj sırasına alınır. Video montajları zahmetli ve zaman alan işlemlerden oluştuğu için revize süreleri normalden daha uzun sürebilir.

Bu aşamadaki çalışmalar için 1 Revize hakkınız bulunur. Talep ettiğiniz tüm değişiklikleri tek seferde bu aşamada ajansımıza iletebilirsiniz.

Revize edilen videonun son hali onayınıza gönderilir. Bu aşamada bizden talep ettiğiniz değişiklikler yapılmamış, eksik yapılmışsa tekrar revize talep edebilirsiniz. İstediğiniz tüm değişiklikler yapıldıysa müşteri yeni revize talepleri için fiyat farkı öder.

Logo oluşturma süreci doldurmuş olduğunuz Logo Sipariş Formu ile başlar. Bu aşamada firmanızla ilgili bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz.

2 Farklı logo tasarımı onayınıza sunulur.

Bu iki tasarımdan birini seçebilir ve değiştirmek istediğiniz öğeleri bize iletebilirsiniz. Bu aşamada 2 Revize hakkınız bulunur. İstediğiniz değişiklikleri tek seferde bize iletebilirsiniz. İlettiğiniz talepler doğrultusunda logoda değişiklikler yapılır ve tarafınıza iletilir. Bu süreçten sonra bir revize hakkınız daha vardır. Onayladığınız tasarımın genel hatlarını bozmayacak şekilde (yeniden farklı bir logo talep edemezsiniz) ikinci revize hakkınızı da kullanabilirsiniz.

İlk aşamada sunulan 2 farklı tasarımı da beğenmemeniz ve onaylamamanız durumunda ekstra 1 farklı tasarım daha ücretsiz şekilde talep edebilirsiniz. Doğru bilgilendirme ile sonuca daha hızlı ulaşmak adına revize süreçlerini göz önünde bulundurun.

Daha fazla farklı tasarım talebiniz için ekstra ücret talep edilmektedir.

Onayladığınız ya da onaylamadığınız tarafınıza iletilen tüm tasarımlar .tst uzantılı zaman damgası ve 5070 Sayılı Kanun ile koruma altına alınır. Bu işlemler için yapılan masrafları ve giderleri Dijital Ajans karşılar.

Bu yöntemle olası izinsiz kullanımların önüne geçilir.

Müşteri Wizard Medya tarafından tasarlanan, çizilen, taslağı oluşturan bir logoyu onaylamadığı halde kullanır, bir başka firmaya taslak olarak sunar ve ya dolaylı yoldan logo üzerinde işlem yaparsa Wizard Medya bilgilendirme yapmaksızın hukuki yollara başvurma hakkına sahiptir.

Fotoğraf Hizmetleri

Fotoğraf hizmetleri iki aşamadan oluşmaktadır. Çekim Süreci ve Re-touch & Düzenleme Süreci.

Çekim sürecindeki haklarınız;

Öncelikle Dijital Ajans ve Müşteri arasında çekim planlaması yapılır. Çekim programının detayları ajans tarafından müşteriye sunulur. Onayı alınır. Onaylanan çekim tarihinde müşteri tarafından çekime engel olabilecek bir durum ortaya çıkarsa Dijital Ajans bir sonraki çekim planının tarihini kendi çıkarlarına göre belirleyebilir.


Onayı alınan çekim programının ardından çekim süreci başlar. Çekim sürecinde oluşturduğunuz sipariş formuna göre kullanılacak ekipmanlar ve ekip görev yapar. Çekim esnasında ekstra bir cihaz, ya da sipariş formunda talep edilmemiş bir hizmet eklenemez.

Düzenleme sürecindeki haklarınız;

Fotoğraf başına 1 revize hakkınız bulunur. İstediğiniz tüm değişiklikleri tek seferde iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir