Tasarım Fikir

Tasarım Fikir Grafik tasarım sanatına ilgi duyan, profesyonel ve amatör tasarımcılar için çeşitli kategorilerde içerikler üreten bir internet sitesidir. Tasarım Fikir’de yer alan tüm dersler, indirilebilir kaynaklar, sesli yayınlar ve makaleler ücretsizdir. Wizard Medya Tasarım Fikir projesinin yaratıcısıdır.

Grafik Tasarım Eğitimleri

Tasarım Fikir Neler Yapıyor?


Yazılı İçerikler: Photoshop, Procreate ve diğer popüler uygulamalar hakkında ipuçları ve eğitim makaleleri hazırlıyor ve yayımlıyoruz. Grafik tasarımı hakkında genel bilgilendirmeler, sosyolojik ve insan psikolojisi üzerinde tasarım etkileri gibi kültürel içerikler hazırlıyoruz. Tasarımların hazırlanma süreci serisi ile bir tasarımın arkasındaki yaratım sürecini inceliyoruz.

Podcast Yayınları: Sitemizde yayımladığımız bazı içerikleri sesli olarak destekliyoruz. Günümüzde podcast yayınlarının değeri giderek artıyor. Uzun makaleler okumak için elverişli olmayan konumdaki ziyaretçilerimiz için sesli yayınlarımız mevcut. Podcast yayınlarımızı aşağıdaki platformlarda bulabilirsiniz.

Video İçerikleri: Sitemizde yayımlanan bazı içerikleri video formatında detaylı şekilde çekiyor, kurguluyor ve yayınlıyoruz. Bu şekilde metin okumak istemeyen ziyaretçilerimiz için daha kolay ve anlaşılır bir içerik türü olan videolar üretiyoruz.

İndirilebilir İçerikler: Grafik tasarım uygulamaları ve projeleriniz için kullanabileceğiniz araçlar, eklentiler, tasarım şablonları gibi dosyaları ücretsiz şekilde sunuyoruz. Bu dosyaları Tasarım Fikir ekibi olarak kendi atölyemizde üretiyoruz ve çoğu zaman üretim aşamasının video içeriğini de paylaşıyoruz. Sitemizde yer alan tüm içerikler ücretsizdir.