Emoji: Duyguları ifade etmenin yeni şekli yeniden tasarlandı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft bir yeniliğe imza attı. Teknoloji çok hızlı ilerliyor ve her gün kullanım alışkanlıklarımız değişiyor. Emojiler’de buna ayak uydurmak zorunda ve onlarda sürekli güncelleniyor. Bu sefer Microsoft ekibi hem günümüz tasarım trendlerine uygun hem de duyguları daha net ve anlaşılır şekilde ifade etmemize yarayacak emojileri tanıttı.

Mobil cihazların çoğalması, pandemi koşulları, dijital dünyaya taşınan ticaret ve iş dünyası derken artık yazılı iletişim hayatımızın büyük bir kısmını kapsıyor. Bazen kelimelerle ifade edemeyeceğimiz duygusal durumları emoji kullanarak aktarmayı tercih ediyoruz.

Dünya, hem yüzyüze iletişim hem de dijital iletişimi bir arada yaşamak istiyor. Bu hibrit çalışma senaryoları çoğalırken, emojiler her zamankinden daha önemli hale geliyor. 1800’den fazla emoji bu nedenle yenilendi ve güncellendi.


Bu emojilerde 2D (iki boyutlu) tasarımlar yerine 3D (üç boyutlu) tasarımlar tercih edildi. Microsoft yeni duyuracağı bir çok cihazda ve işletim sisteminde bu emojileri kullanacak. İşte sizin için hazırlanan yeni emojiler videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir